Informace o pořadateli

Přihlášení

Registrujte se

Hudební mládež ČR - Jeunesses Musicales Czech Republic

Hudební mládež České republiky je největší neziskovou organizací dětí a mládeže v ČR zaměřenou na umění a kulturu. HM ČR podporuje mladé tvůrce a mladým lidem se zájmem o hudbu a další druhy umění nabízí možnost setkávání na festivalech, seminářích a řadě dalších akcí.

Hudební mládež má v současné době přes 8 000 členů a působí ve více než 70 městech ČR. Mezi nejvýznamnější projekty patří festivaly pro mladé publikum Mladá Smetanova Litomyšl, Zimní filmová škola v Praze, festival Duhová bouře v Liberci, festival hudebního divadla Prkna v Hradci Králové, Letní ateliér v Třeboni a Letní tábor v Poděbradech.

Soutěžní projekt virtuální galerie Face2Art navazuje na předchozí aktivity Hudební mládeže ČR podporující tvůrčí aktivity studentů středních a vysokých škol v ČR.

www.hudebnimladez.cz

Jeunesses Musicales International (JMI)

Hudební mládež ČR je členem mezinárodní organizace Jeunesses Musicales International se sídlem v Bruselu. Ta sdružuje jednotlivé národní organizace Jeunesses Musicales (Hudební mládeže) ve více jak 45 zemích světa a působí v mnoha dalších státech. JMI je tak podle zdrojů UNESCO největší světovou organizací zabývající se kulturou a mládeží.