Archiv novinek

Přihlášení

Registrujte se

Milí přátelé, milovníci tance, pohybu a choreografie,

zveme vás na workshop vedený Natašou Novotnou, patronkou kategorie Choreografie. Tento workshop se uskuteční v neděli 10. prosince 2023 od 10:00 do 12:00 v Praze na HAMU.

Lektorka Nataša Novotná tuto praktickou dílnu (workshop) nazvala Cesty pohybu k choreografii (aneb co nám tělo umí říct?!) 

A co vás tedy během něj čeká?
Vhled do světa pohybu a jeho vývoje do podoby tance,
až k současné choreografické tvorbě.
Dvě hodiny putování časem a v pohybu, po linii vnímání tance jako uměleckého komunikačního prostředku. 

Praktické organizační informace
Workshop se bude konat v bílém tanečním sále HAMU – v Hartigovském paláci (adresa: Malostranské náměstí 12, Praha, 118 00). Workshop začíná v 10:00 hod. a potrvá dvě hodiny.

Na workshop si s sebou vezměte pohodlné oblečení, ponožky (příp. je možné být naboso) a vodu na pití v uzavíratelné láhvi.

Přijďte prosím s předstihem, abyste v klidu našli taneční sál a případně se stihli převléci (nebudete-li převlečení už z domova). Prezence účastníků bude probíhat od 9:40 do 9:55 hod.  

Kapacita workshopu je omezená, berte tedy prosím na vědomí, že vaše přihláška je závazná – pokud se něco změní na vaší účasti, ihned nás informujte.

Účastnický poplatek
Cena za workshop je 111,- Kč.
Mimopražským účastníkům můžeme zajistit ubytování v Praze na noc z 9. na 10. prosince. Cena za workshop včetně ubytování je 222,- Kč. (Pokud jste z Prahy, případně pokud máte možnost ubytovat se v Praze u příbuzných, známých či přátel, prosíme, využijte této vlastní možnosti noclehu).
Tyto ceny jsou dotovány z prostředků MŠMT a sponzorů HM ČR. Děkujeme.

Poplatek je možné uhradit buď v hotovosti při prezenci těsně před workshopem, nebo převodem na účet Hudební mládeže. Číslo účtu HM ČR je 186 923 646 / 0300 (jako poznámku k platbě uveďte prosím své jméno a příjmení). 

Pro další informace jsme vám k dispozici na e-mailu info@hudebnimladez.cz nebo také na telefonním čísle 774 115 601
(Martina Náhlíková, general secretary HM).

ZÁVAZNÁ PŘIHLÁŠKA K ÚČASTI:

https://bit.ly/přihláška_workshop_choreografie_Face2Art2023

Několik střípků z tanečního života Nataši Novotné

  • Absolvovala Janáčkovu konzervatoř v Ostravě.
  • V roce 1997 byla angažována v nizozemském souboru Nederlands Dans Teater 2 (NDT2) vedeném Jiřím Kyliánem.
  • V letech 2000–2002 tančila ve švédském Göteborgs Operan Ballet.
  • Od roku 2002 byla členkou hlavního souboru Nederlands Dans Teater (NDT1).
  • Od roku 2006 pracuje nezávisle, působí jako tanečnice, baletní mistryně i choreografka (například choreografie Sacrebleu, Pták Ohnivák, Škrtič, Portrait Parlé nebo Křehkosti, tvé jméno je žena).
  • V roce 2007 založila soubor současného tance 420PEOPLE, v němž působila do roku 2016 nejen jako tanečnice, ale i jako výkonná ředitelka.
  • Za taneční výkom v choreografii Small Hour obdržela Cenu Thálie za rok 2008 a také ocenění kritiků tanečního magazínu Dance Europe za nejlepší taneční výkon.
  • V roce 2017 založila Kyliánův nadační fond v Praze a začala vyučovat pohybový jazyk Gaga vyvinutý světoznámým choreografem Ohadem Naharinem.

O Nataše Novotné, její tvorbě a její práci se můžete více dozvědět například na jejím profilu na Wikipedii (https://cs.wikipedia.org/wiki/Nataša_Novotná) nebo třeba ve velkém rozhovoru, který v září poskytla ČRo Vltava (https://vltava.rozhlas.cz/mir-vzdycky-mnohem-vys-radil-mi-jiri-kylian-cely-zivot-jsem-se-tim-ridila-rika-9077975).